Breaking News

Elektrikli Zemin Isıtma İçin Gereksinimler

Elektrikli ısıtma sistemleri arasında adını sıkça duyduğumuz, günümüzde de son teknoloji olarak nitelendirilen ısıtma sistemler, son derece güçlü ve yerden ısıtılabilmeye müsait her ortamda kullanıma açık sistemlerdir. Mermer veya seramik çeşitlerinde ısı iletimi güçlü parkelerle beraber döşemeleri yapılan bu sistemlerin kaliteli bir kullanıma uygun olduğu bilinir. Kış sezonu geldiğinde de herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak, üşütmemek veya soğuk algınlığı yaşamak adına fayans, seramik, parke gibi malzemelerle döşenerek yerden ısıtma sistemi kurulmaktadır.

 

Kaynak sorunu yaşamayacağınız, bakımlarını bile 2 yılda bir gerektiği takdirde yapacağınız bu sistemlerde elektrikli yerden ısıtma ile beraber dilediğiniz her zaman ısı derecesini kendiniz arttırabilir ve kullanabilirsiniz. Açtıktan sonra 4-5 saat içinde kapalı her ortamı ısıtabilen bu sistem güçlü ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Alanda hiçbir şekilde hacim, yer kaplamadığı için de ergonomik çözümler sağlamış olacaktır.

 

Dilediğiniz şey gerçekten iyi bir çözüm olarak kış aylarını rahat geçirebilmeniz konusunda size yaşam kalitesi sunan, sıcaklığı istediğiniz gibi faydalı olarak yapabilmekse ev ya da benzer ortamlarda bu sistemi kullanabilirsiniz. Yangın borularının donması gibi durumlara karşı ya da çeşitli köprü, otoyol gibi alanlarda da kışın zorlu koşullara karşı iyi bir altyapı kurmak için yine bu elektrikli sistemler tercih edilir. Bu sayede kışın geçen zorlu ve yoğun soğuklarda buzlanma olmasını önler, herhangi bir şekilde tehlikenin olmaması için de doğru bir şekilde altyapı sağlanmış olur

 

Peteklere göre zeminin ısınma süreci çok daha uzun sürdüğü için ortamın da ısınmasına buna göre uzun saatleri alabilir. Fakat bu sistemde uzun vade de söndürüldüğünde sıcaklık hala içeride kalmaktadır. Zeminden gelen sıcaklık yukarı doğru ilerler ve bu da insanın vücudunun ısınmasıyla beraber uzun süreli kış aylarında soğuma gibi bir derdi ortadan kaldırır. Geç ısındığı gibi geç de soğur. Bu sebepten ötürü peteklerle uğraşmadan, elektrikli yerden ısıtma kış sezonu için olmazsa olmaz çözümlerden biridir. Geç ısınsa da en sonunda ısınan ve sürekli çalışacak olan bu sistemle beraber petek gibi yer kaplatmadan hemen zemine ısıtma sisteminizi kurdurabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir