Breaking News

Akıllı Saat Teknolojisi

 

Akıllı saat, zaman işleyişinin ötesine geçen işlevselliğe sahip, elde tutulan, bilgisayarlı bir kol saatidir. Tipik bir akıllı saat dokunmatik ekrana sahiptir ancak ekran sıvı kristal ve OLED gibi farklı malzemelerden de yapılabilir. Çoğu modelde tam renkli dokunmatik ekranlar bulunurken, diğerlerinde tek renkli ekranlar bulunur. Akıllı saat modelleri son zamanlarda çok daha fazla miktarda ilgi görmektedir.

Bazı modellerde kalp atış hızı monitörü ve GPS çipi bulunurken, diğerleri su geçirmezdir ve hatta bazıları akıllı telefona ihtiyaç duymadan telefon görüşmeleri yapabilir. Son yıllarda, akıllı saatler, çok yönlülükleri ve başka şeyler yaparken giyilebildikleri için onları kullanışlı bulan erken benimseyenler arasındaki popülerliği nedeniyle moda aksesuarları haline geldi. Böylece akıllı saat teknolojisi çok daha popüler olmaya başladı.

Yeni Nesil Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir teknoloji, akıllı saatler, akıllı gözlükler ve daha fazlasını içeren geniş bir cihaz yelpazesini kapsayan kapsamlı bir terimdir. Giyilebilir cihazlar sağlığınızı ve zindeliğinizi izleyebilir, telefonunuzdan bildirimler sağlayabilir ve hatta evinizi kontrol etmenize izin verebilir.

Giyilebilir cihazlar, sürekli olarak telefonlarımıza bağlı olduğumuz bir çağda rahatlık ve bağlanabilirlik sundukları için tüketiciler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Ayrıca atılan adımları, yakılan kalorileri ve kalp atış hızını takip ederek sağlığımız hakkında değerli bilgiler sağlarlar.

Giyilebilir cihazlar, evden uzaklaşmaya veya büyük kalabalıklar arasında kaybolmaya eğilimli olabilecek çocuklarınızı veya yaşlı akrabalarınızı takip etmek söz konusu olduğunda da kullanışlıdır. Giyilebilir teknoloji, üst düzeyde bir teknolojiyi içermektedir.

En yaygın giyilebilir cihaz türü akıllı saattir. Bu cihazlar genellikle bir saat gibi bileğe takılır ve bir akıllı telefona bağlanmak için Bluetooth teknolojisini kullanır. Bildirimler, sağlık takibi ve diğer işlevler için kullanılabilirler. Bazı akıllı saatler, yerleşik mikrofon ve hoparlör sistemlerini kullanarak telefon görüşmeleri bile yapabilir.

Bluetooth Kulaklık Modelleri

Bluetooth kulaklıklar, telefonunuzu elinizde tutmak zorunda kalmadan arama yapmanıza ve almanıza olanak tanıyan kablosuz cihazlardır. Kulaklıkta yerleşik bir mikrofon bulunur. Böylece hareket halindeyken konuşabilirsiniz. Hatta bazı modellerde yerleşik bir hoparlör vardır. Bluetooth kulaklık modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı bir ürün yelpazesi çıkar. Bu aşamada Bluetooth kulaklık alacaksanız öncesinde detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir