Breaking News

Bigo Live Hakkında

BIGO LIVE, kullanıcıların eğlenceli anlarını canlı yayın yaparak paylaştıkları, görüntülü görüşme ve çoklu yayın özelliklerinin bulunduğu bir mobil canlı yayın uygulamasıdır.

BIGO LIVE, sahip olduğu uygulama içi oyunlar, görüntülü görüşme ve müzik, dans, sohbet gibi eğlenceli odaklı içeriklerle Türkiye’deki ve Dünya’daki en popüler uygulamalardan biri olarak gösterilmektedir. 2016’da Singapur merkezli BIGO Technology firması tarafından kurulmuş bir uygulamadır. Dünya genelinde 150’den fazla ülkeden 400 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak popülerliğini her geçen gün artırmış durumdadır.

 

Bigo Live nasıl kullanılır?

 

Bildiğiniz üzere, eskiden sadece televizyonlarda canlı yayın görüyor iken, şimdi bir akıllı telefona sahip herkes, canlı yayın yapabiliyor ve takip edebiliyor. Birçok sosyal medya ve sosyal paylaşım platformunun kullanıcılarına sunmuş olduğu bu olanak, bir çok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Eğer sizde canlı yayın yapmayı ve bu özelliği  kullanmayı sevenlerdenseniz, sizlere canlı yayını alt yapı olarak benimseyen Bigo Live uygulamasını, takdim edelim.

 

BIGO LIVE, kullanıcıların eğlenceli anlarını canlı yayın yaparak paylaşabildiği bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar oluşturdukları profiller sayesinde yeni arkadaşlar edinebilir, sevdiği içerik üreticilerini takip ederek destekleyebilirler. 2014 yılından beri aktif Bigo Live canlı yayın, görüntülü görüşme, uygulama içi oyunlar ve fotoğraf paylaşma özelliği içinde barındırması sayesinde dünyanın farklı yerlerinden kullanıcıları bir araya getirmektedir. Kullanıcılar takip ettikleri içerik üreticileri ve yayıncılara uygulama içerisinden hediyeler gönderebilir ve çeşitli etkinliklerde destekleyebilirler. Uygulamanın sunduğu fırsatlardan biri de düzenli olarak yayın açan ve hediyeler kazanan yayıncılar hediyelerini paraya çevirerek gelir elde edebilmesidir. Ek olarak, 9 kişiye aynı anda görüntülü görüşebilme, ses yayını, fotoğraf paylaşabilme farklı imkanlar sunan sosyal uygulama, farklı ülkelerden insanlarla tanışabilme, konser ve farklı buluşma etkinlikleri de kullanıcıları için sıra dışı anlar yaşama fırsatı sunuyor. Arkadaşlarınızla eğlenmek ve kaliteli geçirmek için kullanabileceğiniz Bigo’da müzik, dans, talk-show ve farklı yeteneklerinizi sergileyerek takipçiler kazanabilir ve ünlü bir yayıncı olmak için şans bulabilirsiniz.

 

Bigo Live Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

 

Bigo live üzerinden canlı yayın yapmak için; uygulamanın alt bölümünde bulunan kamera simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu bölüme tıkladıktan sonra; canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını, konumun bildirilip bildirilmeyeceğini ve sosyal ağlarda paylaşılıp paylaşılmayacağını seçip “Start”a tıklayıp canlı yayına başlayabilirsiniz.

Bigo live’ın ayarlar bölümü ile canlı yayınlarınızı telefonunuza da kaydedebilirsiniz.

 

Takipçilerinizi Yönetin

 

Bigo live takipçi üzerine kurulu bir sistem. Bigo live’da istediğiniz kişiyi takip edebilir, engelleyebilir ve takipçileriniz canlı yayına başladığında bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Canlı yayınlarda kullanıcılardan anlık mesaj alabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Canlı yayına başladığınız esnada takipçi kitlenize push mesajı gönderebilir ve onları canlı yayınıza katılmaya davet ederek yayında olduğunuzu bildirebilirsiniz.

 

Hediye Gönderin

 

Bigo live’ın diğer uygulamalardan en dikkat çekici farkı ise yayıncılara hediyeler göndermek. Canlı yayın esnasında yeteneklerinizi sergileyebilir, izleyenlerle eğlenceli anlarınızı paylaşabilir ve izleyenlerin attığı hediyelerle gelir bile elde edebilirsiniz. Sevdiğiniz içerik üreticileri ve yayıncılara hediyeler göndererek onların düzenli olarak gelir elde etmelerini ve sizlerle etkileşimini artırmalarını sağlayabilirsiniz. Binlerce kişinin resmi yayıncılık yaptığı Bigo Live’dan para kazanmak oldukça kolay. Yeni arkadaşlar edinebilir, destekçi kitlenizi oluşturabilir ve oluşturduğunuz içerikler sayesinde onlarca hayrana sahip olabilirsiniz. Bu sayede Bigo’dan para kazanabilir veya ünlü bile olabilirsiniz!

 

Web’den İzleyin

 

Bigo live yayınlarını webden izlemek için https://bigo.tv/tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Canlı Oyun Yayını Yapın

Bigo live ile bilgisayar ve mobil cihazından canlı oyun yayınları yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken canlı yayınlanacak oyunun etiketini seçip kamera ayarlarını tamamlamak. Oyun yayını yaparken sizi izlemeleri ve desteklemeleri için arkadaşlarınızı çağırabilir veya yeteneklerinizi sergileyerek yeni oyunseverlerin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Bigo Live içerisindeki geniş oyuncu kitlesi ve fikir alışverişi imkanı ile kendi oyun takımınızı kurabilir ve farklı insanların canlı oyunlarını da izleyebilirsiniz. PUBG Mobile, Mobile Legends: Bang Bang, Clash of Clans gibi birçok oyunun canlı yayınlarını Bigo Live’dan izleyebilirsiniz. Uygulamanın oyunculara sunduğu imkanlar için https://www.bigo.tv/tr/bigo-streamer adresine giderek deneyebilirsiniz.

 

Bigo Live Uygulaması;

 

Belirtmiş olduğumuz gibi Bigo Live, canlı yayın yapabileceğiniz çok alternatifli bir sosyal medya ve sosyal paylaşım platformudur. Canlı yayın yapma alternatifi hizmetinin yanı sıra, kullanıcıları takip edebilir, canlı yayın akışlarını gözlemleyebilir ve aynı şekilde kendinizi de, bir çok kişiye takip ettirebilirsiniz. Bigo Live uygulaması ile, canlı yayın yapmak için tek gereken şey, Bigo Live uygulamasına kayıt olmak ve giriş yapmak. Ardından canlı yayın başlatıp sizde, sizi takip eden kişilere canlı yayın akışı sunabilirsiniz.

 

Bigo App indirme linki de burada: https://bigolive.onelink.me/sG8X/globalYT

Bigo Live Türkiye Blog sayfasını ziyaret ederek uygulama hakkında daha fazla merak edilen konulara ulaşabilirsiniz. https://blog.bigo.tv/tr/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.