Breaking News

Doğum Haritası Hesaplama Evlerin ve Gezegenlerin Anlamı

Yıldız haritası çıkarılması için işlemlerde kullanılacak olan saat bilgilerinin doğruluğu kesin bir öneme sahiptir ki, bazı durumlarda birkaç dakikalık farklılığın bile tüm astrolojik açıları yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Natal haritaların en iyi biçimde oluşturulması ve anlamlarının ortaya konulabilmesi için, kişinin doğduğu anın kesin olarak bilinmesi şartı vardır. Websitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş yapacağınız bu veriler çerçevesinde kişiye özel yıldız haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları an be an değişse de, kişiye özel doğum haritaları belli bir ana göre gökyüzünün bir fotoğrafı olması sebebiyle sabittir ve değişmez.

Astroloji sahasında uzman olmamanız halinde de şahsınıza özel tamamen detaylı analizler içeren astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğduğunuz ana ilişkin tarih ve saat bilgilerini ve doğduğunuz şehri forma girmeniz yeterli. Haritamı göster butonunu tıkladığınızda derhal haritanız ekranda görünecektir.

İnternette yayında olan birçok doğum haritası uygulaması bulunduğunu görüyoruz. Bu sitelere baktığımızda, önemli bir kısmının yalnızca burç ve gezegen sembollerini gösterdiğini, ama bu işaretlerin nasıl yorumlanması gerektiğini herkesin anlayacağı biçimde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki astrolojik sahada uzman olmayanlar detaylı ve kapsamlı doğum haritası analizlerine ihtiyaç duyarlar. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak detaylı yorumları içeren bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak hizmet veriyoruz.

En kısa tabiriyle ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji uzmanlarının sahip oldukları bilgilerin teknoloji yardımıyla bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan şeklidir.

Erken dönemlerde astrolojiye ilgi duyanların gök günlüklerini kullanarak, uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, artık teknoloji nimeti sayesinde bir kaç basit adımla hesaplamak ve detaylı yorumlarını incelemek mümkün hale geldi.

Gök günlüğü denilen tablolar belirli bir tarih için Güneş ve gezegenlerin yerleşimlerini tespit etmek için kullanılan teknik bilgilerden oluşur. Bu bilgileri inceleyerek, burçların konum ve derecelerini görebilirsiniz ancak, gerek haritayı eksiksiz olarak çıkarmak ve gerekse anlamlı hale getirmek işinde çaresizlik yaşayabilirsiniz. Harita detaylarının okunması yalnızca eğitimli astrologlar tarafından icra edilebilecek oldukça zor bir iştir. Bu konuda uzman astrologlardan profesyonel hizmet alabilir ya da sitemizdeki doğum haritası analiz formunu kullanabilirsiniz.

Doğum haritalarındaki ev ve burç konumlarının yoruma muhtaç kısımları olmakla birlikte, gerçekte genellikle aynı anlamlara işaret eder. Bu nedenle yüzde yüz olmasa bile değişik astrologların verdiği bilgiler hemen hemen aynıdır.

Natal (doğum) harita çıkarmak birçok deneyim ve bilgi sayesinde mümkün olan, son derece zor ve karmaşık bir işlemdir. Bu nedenden dolayı bir kişinin herhangi birisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Sevindirici tarafı şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm bu karmaşık hesaplamaları sizin için yapabilen programlar oluşturulmuştur. Bizler de uygulamamızı kendi haritanızı en kolay yoldan çıkarmanız için yayına aldık.

Doğum haritası bir kişinin doğum esnasında bulunduğu bölgeye ilişkin astrolojik tesir kabiliyeti olduğu kabul edilen Güneş ve diğer gezegenlerin dizilimlerini görmemize olanak sağlayan bir haritadır.

Gerçek Yükselen Burç Hesaplama Sistemi (ASC Ascendant)

Yükselen burç tam olarak doğum anında bulunduğunuz coğrafi noktaya göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca nispet edilen addır. 12 evli astroloji sistemine göre tertip edilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Büyük çoğunlukta insanlar kendilerini dış burçlarına göre ifade ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca daha farklı biçimde görünürler. Çünkü karşıdan görünüş çoğunlukla yükselen burcumuzla alakalıdır.

İnternette yükselen hesaplama yöntemleri ile ilgili araştırma yaparken bir birine benzeyen çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması hususunda sağlıklı sonuç veren basit bir yükselen burç hesaplama çizelgesi yoktur aslında. Bulduğunuz herhangi bir tabloda, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa değer vermeyin. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işleminde koordinat bilgisi, yerel saat dilimi ve bununla birlikte yaz saati uygulaması hesaba dahil edilmek zorundadır.

Sitemizin hesaplama sistemiyle, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmadığınız halde yükseleninizi öğrenebilirsiniz. Takip etmeniz gereken yol oldukça basit. Tabi ki doğduğunuz saati kesin bir doğrulukla bilmeniz kaydı ile. Yazılımımızdaki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz saati ve coğrafi konumunuzu girin, peşinden çıkacak olan hesapla butonunu tıkladığınızda hesaplama yapılacaktır.

Yükselende yerleşmiş olan burcun nelere işaret ettiği ve ne tür özellikler verdiği, hesaplamayla birlikte ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Astrolojide 1. Evin önemi genelde daha çok bilinen Güneş burcundan bile fazladır desek yanlış olmaz. Çünkü astrolojide 1. Ev bilindiğinde tüm doğum haritasının detayları da hesaplanabilecektir. Doğum haritası analizlerinde öngörüler mutlak surette yükselen burç konumuna göre yapılır. Sadece bu bile yükselenin önem derecesini ispatlayan en önemli bilgidir aslında. Doğum saatinizi öğrenip mutlak surette yükselen burcunuzun ne olduğunu öğrenin. Bu hesaplama, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, insanlara nasıl bir imaj verdiğinizi daha hızlı bilmenizi mümkün hale getirir.

Bildiğiniz gibi, Güneşin ışığından daha çok faydalanmak adına saatler belli zamanlarda bir saat ileri veya geri alınır. Son dönemlerde bizim bölgemizde bu yöntem sonlandırılsa bile, yükselen burcu bulunacak kişinin doğduğu zamanda bu uygulamanın olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

1. Evin hesaplanması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu kaynaklar herkes için anlaşılması mümkün olmayan karmaşık içeriklerden oluşur. Bu tablolardan yararlanabilmek için astrolojik alanda üst düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselen burç ASC (Ascendant) hesaplamada en güvenli ve garantili yöntemlerin başında bir astrologtan destek almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu iş için güvenle kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu net bir kesinlikle öğrenebilirsiniz.

Anında Güneş Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Güneş’in konumlandığı burcunuz doğal karakterinizi ve yaşamınızın olağan süreci boyunca aynı kalan öz benliğinizi ortaya koyar. Bu sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, içten gelen özelliklerinizdir. Esasen yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve buna benzer şekilde Güneş burcunuz da benzeri olmayan kişisel odak noktanızı şekillendirir. Güneş etkisindeki özelliklerinizi daha iyi bilmek için sitemizdeki burç bulma programından faydalanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en büyük güç olduğu gibi, doğum haritanızda da en önemli güç olarak yorumlanır. Bu enerji, ana kimliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe kim olmak için evrimleştiğinizle ilişkilidir. Kabiliyetlerinizi çevrenizle hangi yöntemlerle etkileşime aldığınızı ortaya koymakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve benlik duygunuzun ana yapısıdır. Yaşınız ilerledikçe, Güneş burcu etkisi güç kazanır çünkü bu dönemde, aslında kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz.

Ay Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Diğer astrolojik hesaplamalarda da olduğu gibi, Ay burcunun tespiti için de doğum bilgilerinin tam olarak bilinmesi gereklidir. Bu bölümün doğruluğu son derece önem taşır, çünkü yalnızca küçük bir fark tamamen farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak için mutlaka titiz davranılması gerekir. Kesin bilgilere sahip olmanız halinde, websitemizdeki gibi doğru hesaplama yapan bir hesaplama sistemi doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.

Astroloji haritalarındaki Ay burcu insanlara göstermediğimiz iç konuları yönetiği için duygusal dünyamızla alakalı birçok olay Ay’ın konumlandığı burçla tam anlamıyla alakalıdır ki, bize keyif veren şeyler ve alışkanlıklarımız da Ay burcumuzun etkisiyle açığa çıkan konulardandır. Hislerimiz üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle yaşamımızın tüm alanlarını maximum seviyede tesiri altında bırakabilir fakat, her şeyden önemlisi sosyal ilişkiler üzerindeki etkisidir. Doğum haritamızdaki Ay burcu bir yandan da sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal yönden rahatlama ihtiyaçlarımız da etkiler.

Duygusal alandaki hayli konuda tesirli olan Ay’ın doğum haritasındaki konumu astroloji meraklılarının önemli saydıkları temel konular arasındadır. Natal haritada, Ay’ın yer aldığı burç, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya koyar.

Şahsınızın veya doğum saatini bildiğiniz birinin içsel dünyasını analiz etmek için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Eğer haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarih ve saatinizi ilgili kutucuklara girmeniz yeterli. Son olarak hesapla butonuna tıklayın. Şayet bir başkasına ait Ay burcu hesaplamasına göz atmak isterseniz ilgili kişiye ait doğum saatini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz günün tarihini forma girmeniz gerekiyor. Böylece o tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o konumda nasıl yorumlandığını görebilirsiniz.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş’in çevresinde turlaması gibi, Ay burcumuz da kendimizi koruma şeklimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Merkür konumumuz düşünsel yaklaşımımızı, yazarlığa olan yönelimimizi ve diğerleriyle iletişim kurma yöntemimizi söyler. Merkür konumunuzdan nasıl etki aldığınızı görmek için Merkür burcu sistemimizi aracılığıyla gerekli tespiti yapmanız gerekir. Doğum haritasındaki konumuna göre yorumu değişen Merkür burcu, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekamızı nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir. Biriyle ilk tanıştığınızda, aslına bakarsanız Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla muhatap oluyoruz demektir. Merkür gezegeninin konumu, olayları tanımlama, bilgileri bir arada tutma ve insanlarla paylaşımda bulunma şeklimizde etkilidir. Merkür burcumuz iletişim yöntemimizi belirlediğinden ve düşünce yapımızı temsil ettiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkiler.

Venüs Burcu Yorumlamada Burç ve Gezegenlerin Anlamı

Venüs’ün konumlandığı burç değerleri yönettiğinden maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkimiz üzerinde etkilidir. Ama belki de daha önemlisi, Venüs burcumuz sevgiye bakış açımızı, şefkat gösterme şeklimizi, aşk ilişkilerindeki tutumumuzu gösterir. Aşık olduğunuz kişiyle aranızdaki uyumluluğu anlamak için Güneş burcundan hareket etmek en basit yoldur fakat, Venüs burcundan tespit yapmak doğrudan doğruya aşkı anlamanın en etkili yöntemidir. Venüs Zodyak kuşağında hareket halindeyken, günde ortalama olarak bir derecelik mesafe kat eder. Bu, her burçta yaklaşık bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca on sekiz ayda bir kez retro yapar ki, Venüs’ünüzün konumunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritalarından faydalanmak ve doğum bilgilerinize göre hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama sistemi kullanmaktır.

Mars Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

Mars yüksek hızda hareket eden bir gezegendir ve hangi dönemlerde gerilediğine göre 2-7 ay arasında burçlarda kalır. Astrologlara göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak kat etmesi yaklaşık 24 ay sürer. Bu döngüyü doğru bir şekilde saptayabilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre hatırlatıcı işaretlemeler yaparsanız, önümüzdeki devrinde ne şekilde hareket edeceğiniz ve gücünüzü nasıl toplayacağınız ile alakalı ipuçları alabilirsiniz. Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini anlamak, hareket biçiminiz ve motive olmak için neye ihtiyacınız olduğuyla alakalı fikir verici bir işlemdir. Bu bilgiler, enerjinizi artırmanıza ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza imkan tanıyabilir. Astroloji haritanızdaki Mars’ın pozisyonunu hassas bie şekilde bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanmak avantaj sağlar.

Jüpiter Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Jüpiter konumunu hesaplamanın farklı yollarını kullanabilirsiniz. Bir astroloji aracından yararlanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumunu hızlıca bulabilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmeniz şartıyla. Bununla beraber çevrimiçi Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin bulunduğu pozisyonu buradan da görebilirsiniz. Özellikle içerdiği manalarla beraber bu pozisyona detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter burcunuz, sizin hakkınızda normalde bilinenden daha fazla konu içerir, algınızın açıklığını ve bilincinizi yükseltme metodlarını gündeme getirir. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genellikle bu özelliğinin beraberinde bolca ahlak ta verir. Jüpiter’in yer aldığı burcu gerçek manada anlamanız, kendinize daha fazla şansı çekmenize yardımcı olabilir.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Programı

Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, bir burçta kabaca iki buçuk yıl konaklar ve başlangıçtaki yerine geri dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte o ana Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluk göstergesidir. Bu, aynı yaş grubunun birbirine benzeyen yaşam dersleri aldığı manasında yorumlanır. Sitemizde bulunan gibi Satürn burcu tespit etme uygulaması ile Satürn’ün bulunduğu astrolojik konumu hesaplayabilirsiniz. Haritalarda, Satürn’ün konumlandığı burç, sınırlarımızı, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi gösterir. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı açığa çıkarabilir ve bununla beraber, esasen dışa vuramadığımız ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir