Breaking News

Ay Burcumuz Neden Çok Önemli? Hemen Hesaplayın

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi anlatır.

Şahsınızın yahut tanıdığınız bir kişinin duygusal özelliklerini öğrenmek için, internet sitemizdeki Ay burcu bulma yazılımından yararlanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzu öğrenmek istiyorsanız doğum saatinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bunun ardından butona tıklayın. Şayet bir başkasına ait Ay burcu hesabına bakmak isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın anlık pozisyonunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bu sayede belirtilen tarihe göre Ay’ın mevcut konumunu ve o astrolojik pozisyonda hangi anlamlara geldiğini görebilirsiniz.

Duygularla alakalı çok fazla konuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki pozisyonu astrologların önemli gördükleri başlıca konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın yer aldığı burç, özellikle dışarıya duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Tüm harita hesaplamalarında olduğu gibi, Ay burcunun tespiti için de doğum anına ait bilgilerin kesin olarak bilinmesi istenir. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü sadece küçük bir zaman farkı farklı bir burcu gösterebilir, bu sebeple emin olmak adına mutlaka dikkatli olunması gerekir. Net saat bilgilerine sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi iyi bir otomatik hesaplama sistemi doğru sonucu almanıza imkan tanıyacaktır.

Doğum haritamızdaki Ay burcu bilinç altındaki konuları ifade ediyor olmasından dolayı duygusal dünyamızla ilgi pekçok olay Ay burcumuzla direkt olarak ilgilidir ki, zevk aldığımız şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle gündeme gelen konular arasındadır. Duygularımız üzerindeki etkisi sebebiyle hayatımızdaki her konuyu maximum derecede etkisi altına alabilir ancak, her şeyden önemlisi sosyal ilişkileri etkilemesidir. Ay’ın pozisyon aldığı burç bir anlamda sevgiden ne beklediğimizi, beslenme türümüzü ve duygusal manada rahatlama şeklimizi de yönetir.

Güneş Burcuna Farklı Bir Bakış Hemen Hesaplayın

Güneş’in bulunduğu burcunuz doğal karakterinizi ve yaşantınızın olağan süreci içerisinde stabil kalan öz benliğinizi ortaya koyar. Bu dünyaya parıldadığınız görüntü, en gerçek en içteki parçanızdır. Esasen hayat kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde yer alır ve aynen bu şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzersiz kişisel karakter merkezinizi şekillendirir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi anlayabilmek için websitemizdeki Güneş burcu hesaplama uygulamasından faydalanabilirsiniz. Güneş, Güneş sistemimizdeki en parlak güç olduğu gibi, natal haritalarda da en önemsenen güç olarak görülür. Bu güçlü etki, kimliğinizle ve hayatınız boyunca ne şekilde gelişim gösterdiğinizle ilişkilendirlir. İç dünyanızı diğer insanlarla nasıl etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel taşıdır. Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunun etkisi güç kazanır çünkü, kim ve ne olduğunuz konusunda kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz.

Gerçek Merkür Burcu Hesaplama Sistemi

Tüm burçlarda değişik anlamlara gelen Merkür burcumuz, zeka düzeyimizi ve bu zekayı ne tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Bir burçtaki Merkür nasıl düşündüğümüzü, yazarlık yeteneğimizi ve başka insanlarla nasıl iletişim kurduğumuzu söyler. İlk kez karşılaştığımız birisinin, aslında dış burcu ile değil, Merkür burcu ile tanışırız. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce yapımızı yönettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkisi altına alır. Harita yerleşimindeki Merkür, kalıpları tanımlama, bilgileri içselleştirme ve çevreyle iletişim kurma biçimimizi şekillendirir. Astrolojik konumuna göre Merkür’den nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu öğrenme sitemiz aracılığı ile bu tespiti yapmanız gerekir.

Venüs Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Astrolojide Venüs değerlerle ilgili olduğundan maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkimiz üzerinde etkilidir. fakat bundan daha önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgiye yaklaşımımızı, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşkla ilgili davranışlarımızı gösterir. Aşık olduğunuz kişiyle aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak sıkça kullanılan bir yoldur fakat, Venüs burcu tam olarak aşkın kalbine inmenin daha etkili bir yöntemidir. Venüs gezegeni hiç durmadan hareket ederken, bir günde aşağı yukarı bir derece yer kaplar. Bu ilerleyişle her bir burçta ortalama bir ay süreyle kaldığı manasına gelir. Bununla birlikte 18 aylık süre zarfında bir kez geriye doğru hareket eder ki, Venüs’ünüzün konumunu belirlemenin en iyi yöntemi doğum haritanıza bakmak doğduğunuz anda hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır.

Detaylı Mars Burcu Hesaplama ve Yorumlama

Diğerlerine göre Mars nispeten daha hızlı hareket eden bir gezegendir ve hangi tarihler arasında gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki – yedi ay arasında burçlarda etkinlik gösterir. Bilindiği gibi Mars’ın zodyaktaki tam turu yaklaşık iki sene sürer. Bu 2 senelik döngüyü doğru bir şekilde tespit edebilir, şu anda neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre notlar alırsanız, sonraki Mars döneminde nasıl hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yolla arttıracağınız hakkında ipuçları alabilirsiniz. Bir haritadaki Mars’ın verdiği özellikleri öğrenmek, nasıl harekete geçtiğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyacınız olan şeylerle ilgili fikir verir. Bu veriler, enerji düzeyinizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini kolay bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması şarttır.

Jüpiter Burcu Hesaplama Servisi Ücretsiz Yorumlama

Burçlardaki Jüpiter’i hesaplamanın birkaç yolu vardır. Bir astroloji programından faydalanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin hangi burçta olduğunu hızlıca hesaplayabilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz gerekir. Bununla birlikte bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Natal haritanız elinizin altındaysa Jüpiter burcunuzu bu şekilde de görebilirsiniz. Eğer hassas bir şekilde bu pozisyona ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu hesaplama uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Jüpiter’in konumlandığı burç sizinle ilgili bilinenden çok daha fazla bilgi verir, algınızın açıklığını ve bilinç seviyenizi yükseltme yollarını gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genellikle bu özelliğinin yanında bolca dürüstlük ahlakı da verir. Jüpiter’in konumlandığı burcu iyi anlamak, daha fazla şansı hayatınıza çekmenize imkan sağlar.

Gerçek Satürn Burcu Hesaplama Sistemi

Bir doğum haritasında, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi gösterir. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açığa çıkarabilir ve bununla beraber, normalde açıklayamadığımız ve hatta karakterimize ait olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Satürn, uzun sürede devir yapan bir gezegen olup, bir burç derecesinde kabaca iki buçuk sene konaklar ve doğduğunuz andaki burca tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl alır. İşte bu ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir reşitlik sürecidir. Bu, eşit yaş grubundakilerin birbirine benzeyen yaşam dersleri öğrendiği manasına gelir. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu öğrenme sistemi vasıtasıyla Satürn’ün konumlandığı lokasyonu anlayabilirsiniz.

Doğum Haritası (Natal Harita) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Astrolojik natal harita bir kişinin doğum anında bulunduğu coğrafi konuma göre astrolojik açıdan tesir ettiği bilinen gezegenlerin bulunduğu yerleri ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Doğum haritası çıkarmak pek çok bilgi ve deneyim gerekliliği olan, oldukça zor bir işlemdir. Dolayısı ile astroloji uzman olmayanların kişisel astrolojik haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkansızdır. Neyse ki teknolojik destek sayesinde bütün hesaplamaları kolayca yapabilen programlar oluşturulmuştur. Bizler de sitemizi kendi yıldız haritanızı kolayca çıkarabilmeniz için tasarladık.

Yıldız haritası oluşturulurken ihtiyaç duyulan saat bilgilerinin doğruluğu son derece önem arz eder ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen bir iki dakikalık yanlışlığın bile tüm ev ve burç konumlarını yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum (natal) haritasının doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve anlamlarının ortaya konulabilmesi için, doğum günü ve saatinin tam olarak bilinmesi gereklidir. İnternet sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş sağlayacağınız bu veriler çerçevesinde kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

İnternet üzerinde yayında olan pek çok doğum (natal) haritası hesaplama sitesiyle karşılaşıyoruz. Bu sitelere baktığımızda, önemli bir çoğunluğunun sadece işaret ve sembollere yer verdiğini, ancak bunların ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı biçimde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler yorumlu doğum haritası analizlerini görmek isterler. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları içeren bir doğum haritası uygulaması olarak yayın yapıyoruz.

Yıllar önce üst düzey astroloji bilenlerin birçok matematiksel hesaplama yaparak uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu gün teknolojik destek sayesinde kolaylıkla çıkarmak ve tüm yorumlarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Astroloji dalında uzman olmasanız da şahsınıza özel detaylı ve yorumlu astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum anınıza ait tarih ve saat verilerini ve coğrafi konumunuzu girmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte saniyeler içerisinde haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Gök günlüğü denilen tablolar tüm tarihler için gezegenler ve Güneşin pozisyonlarını görmeye yarayan tablolardan oluşur. Bu çizelgelere bakarak, burç konumlarını görebilirsiniz buna rağmen, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse anlamlı hale getirmek noktasında tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Haritadaki teknik tabirlerin okunması yalnızca astrolojik donanımlara sahip kişilerce icra edilebilecek oldukça zor bir iştir. Bu alanda uzman astrologlardan ücretli danışmanlık hizmeti alabilir ya da internet sitemizin ücretsiz hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Merkür, Venüs, Mars gibi gezegenlerin konumları her saniye değişse bile, doğum haritası belli bir doğum tarih ve saatine özel olarak uzayın bir resmi olması sebebiyle değişmez ve sabittir.

Astrolojik yerleşimlerin tamamen yoruma dayalı tarafları olsa da, esasen astrolojinin belli kuralları içerisinde aynı şeyleri ifade eder. Bu nedenle yüzde yüz olmamakla birlikte değişik astrologların verdiği bilgiler bir birine çok benzer.

Genel hatları ile ücretsiz bir doğum haritası astroloji ilminde uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknoloji sayesinde bilgisayar yazılımlarına aktarılmış halidir.

Ücretsiz Yükselen Burç Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Sitemizdeki hesaplama yazılımıyla, hiç bir astroloji bilgisine ihtiyaç duymaksızın yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken şey son derece kolay. Elbetteki doğduğunuz saati doğru şekilde bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz şehri girin, devamında aktifleşen hesaplamayı göster butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükselen burç dünyaya geldiğiniz saatte bulunduğunuz koordinata göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 evden oluşan sisteme göre tertiplenmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğu insan kendisini Güneşin bulunduğu burca göre tarif etseler bile, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı biçimde görünürler. Çünkü dış görünüş büyük ölçüde yükselen burcumuzla alakalıdır.

Kimi sitelerde yükselen burç tespit işlemleri ile ilgili araştırma yaparken bir birinin aynı basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması konusunda doğru sonuç veren sanıldığı gibi basit bir yükselen burç hesaplama cetveli yoktur aslında. İncelediğiniz bir çizelgede, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve sadece Güneş burcu ve 2 saatlik arayla yükselen burçlar sıralanmışsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç bulma işleminde koordinat bilgisi, yerel saat farkı ve otomatik olarak yaz saati uygulaması hesaba dahil edilmek zorundadır.

Hepimizin bildiği gibi, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak amacıyla belli tarihlerde saatler ileri ve geri alınır. Son dönemlerde bizim ülkemizde bu sistem kullanılmıyor olsa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğum yılında bu yönde bir uygulamanın olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

Yükselen burç ASC (Ascendant) bulunması için gök günlüğü tablolarından yararlanılır. Bu veriler ileri derece astroloji bilmeyenler için deşifre edilemeyen teknik içeriklerle doludur. Ephemeristen faydalanabilmek için astroloji sahasında üst düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselen burcun tespitinde en güvenli ve garantili yöntemlerin başında uzman bir astrologtan destek almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu amaçla güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu net bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

1. Eve yerleşen burcun nelere işaret ettiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplama işleminden çıkan bilgilerle beraber verilmektedir. Natal haritada 1. Evin önemi Güneş burcundan yüksektir diyenler çoğunluktadır. Çünkü doğum haritalarındaki 1. Ev bilindiğinde tüm astroloji haritasının ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojide tahminler her zaman için yükselen burç konumuna göre yapılır. Sadece bu bile 1. Evin ehemmiyetini ispatlayan en önemli bilgidir aslında. Koordinat ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak yükselen burcunuzun ne olduğunu tespit edin. Bu hesaplama, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dışarıdan nasıl göründüğünüzü çabucak bilmenizi mümkün kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

içerik nedir?
Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri